Алигаторова костенурка – Отглеждане
Окраската е сива, кафява, черна или маслиненозелена. Около очите може да се забележат лъчеобразни жълтеникави петна, придаващи контури на окото и служещи за камуфлаж.
Непотвърден рекорд в теглото е 180 кг при екземпляр, хванат в река Неосо, Канзас през 1937 г., но най-големия документиран екземпляр е този на зоологическата градина в Чикаго- Илинойс.
Ние от Jivaexzotika се стараем винаги да помогнем на нашите клиенти с правилното отглеждане на всяко животно взето от нас. Надяваме се и с тази статия да вдъхнем увереност на всеки ентусиаст, желаещ да отглежда това уникално чудовище у дома. 🙂
Влага и вода: Алигаторовата живее предимно във водна среда, като бавно течащи потоци, езера и блата. Желателно е да имат островчета, за да излизат да се напичат, разгледайте предложенията ни за естествени дървени украшения, те са най-подходящи за костенурките.
Субстрат: Едър пясък, камъчета. Всичко което наподобява нейната среда за местообитание.
Наш съвет е да пуснете малки рибки ( не по-големи от костенурката, за да не я притесняват) при вашата костенурка, които ще й бъдат естествена храна и отделно ще почистват остатъците от храна след нея.
В терариуми условия може да се храни с почти всякакъв вид месо, включително гризачи, телешко, пилешко и свинско.
Този вид костенурки са изключително красиви, лакоми и лесни за отглеждане. Трябва само собственикът й да внимава с посягането към нея, тъй като хапят изключително болезнено, винаги хранете с пинцети, а не от ръка. Никога не посягайте към главата, а от към задната част на тялото, тъй като са с дълъг врат и много остър клюн.
Автор: Радост Филипова- Kubra